Zbavte své tělo nečistot

Publikováno v sekci ZdravíTrápí vás únava? Máte problémy s trávením či imunitou? Detoxikace organismu pomůže tělu opět najít svou potřebnou rovnováhu a zvládnutí větší zátěže. Detoxikace organismu zbaví tělo a orgánů nežádoucích nečistot neboli toxinů. Celá procedura by měla probíhat v období, kdy nejste zatížení stresem a netrpíte vážným onemocněním. Detoxikace by neměla být kratší než 21 dnů a proto je potřeba si dobře uvědomit, že pro její úspěšné zvládnutí se budete muset vzdát jídel, která váš organismus zanáší.

Za měsíc očištěna

 jídlo

Základem detoxikace je správný pitný režim. Denně byste měli vypít 2-3 litry vody, v případě sportovních aktivit více. Voda vyplavuje toxiny z těla a pomáhá mu při mnoha pochodech. Při detoxikaci byste se rozhodně měli vyhnout slazeným nápojům a především alkoholu, který je obrovským  zdrojem skrytých kalorií. Určité změny budete muset provést i v jídelníčku. Detoxikaci podpoříte omezením konzumace tučných jídel a mastných výrobků. Překořeněná či slaná jídla by měla rovněž z vašeho jídelníčku zmizet. Důležitý je zvýšená konzumace ovoce, zeleniny a potravin bohatých na vlákninu. V procesu detoxikace je také vhodné omezit konzumaci brambor a bílého pečiva.

 doplňky

Pokud jste rozhodnutí se do detoxikace pustit, nezapomínejte ani na dostatek pohybu. Krevní oběh hraje důležitou roli v odplavování toxinů a je tedy na místě ho podpořit. Vhodnou vsuvkou v detoxikačním programu může být také půst. Někdo preferuje jednodenní půst jen s přísunem vody, někdo jen omezí stravu a tělu „odlehčí“. V lékárnách nebo speciálních prodejnách si můžete zakoupit doplňky stravy na přírodní bázi, které by rovněž měly vyplavování toxinů podpořit. Připomíná vám detoxikace nápadně dietu? Není se čemu divit. Změna stravovacích návyků a pohyb, který k detoxikaci patří, vám může pomoci samozřejmě i zhubnout. Dejte novou sílu unavenému tělu a organismu a začněte si zase naplno užívat dny plné energie.

Autor úvodního obrázku:  TipsTimesAdmin

Autor obrázku v textu:  jessicalettucetomato

Autor obrázku v textu:  JuditK
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář