Vyzrajte na jarní únavu – co vás zaručeně probere? II. díl

Publikováno v sekci ZdravíV prvním díle jsme vám představili první dva tipy pro jarní probuzení těla i mysli. Inspirujte se i vy a začněte s jarní očistou těla, ledvin, jater a začněte s pravidelným pohybem. Odborníci se totiž shodují v tom, že sportovní aktivita přináší nejen dobrý pocit, protože se během něj uvolňují z těla feromony, neboli hormony štěstí, ale také přisuzují sportování snižování hladiny cholesterolu a zásob tuku. Čím ještě můžete přispět do mlýna, aby vaše tělo bylo připraveno na nadcházející jarní a letní sezónu?

Pravidelné saunování

 saunování

Nenašli jsme skutečně vhodnější proceduru, která by měla tak blahodárný vliv na lidský organismus jako právě sauna. Počátky jejího vzniku můžeme přisuzovat Finsku, postupně si získala oblibu po celém světě a není se čemu divit. Z klasické finské sauny se vyvinuly nové typy a vy dnes můžete vyzkoušet třeba parní, solnou nebo jódovou. Máte-li finance a hlavně místo, můžete si do bytu či domu pořídit infra saunu. Sauna má pozitivní přínos pro lidské srdce, posiluje imunitu, zlepšuje srdeční činnost a odbourává stres. Mezi další výhody pravidelné sauny patří také zlepšení krevního oběhu a prokrvení vnitřních orgánů. Díky pocení se zbavíte všech toxinů a škodlivin. Díky saunování se můžete těšit na pár shozených kil, protože právě teplo pomáhá spalovat kalorie a zrychlovat metabolismus. Vyhraďte si čas a věnujte se saunování pravidelně alespoň jednou týdně. Nezapomínejte se po každém saunovacím cyklu ochlazovat a odpočívat. V den, kdy se plánujete saunovat, se vyvarujte dalších náročných aktivit.

 lymfatické masáže

Další způsob, jak si zpříjemnit detoxikaci organismu a zároveň udělat něco pro své zdraví, jsou lymfatické masáže. Správné fungování lymfatického systému je nesmírně důležité, protože právě díky správné funkci se zbavujeme všech toxinů a vyplavujeme škodlivé látky. Lymfatické masáže provádějí odborní maséři. Vyzkoušejte tuto masáž i vy, a uvidíte, že jemné doteky jsou skvělým doplňkem vašeho jarního rituálu.

Autor úvodního obrázku:  Yaksheeta Sri

Autor obrázku v textu:  narconon

Autor obrázku v textu:  Carlsbad Plaza
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář