Partnerské přezdívky – znáte ty nejčastější?

Publikováno v sekci RodinaPřezdívky nejsou pro nikoho žádnou neznámou. Už jako děti jsme si pěkných pár přezdívek vysloužili a přitom k jejich získání mnohdy stačila jen maličkost. Když rozdávají přezdívky děti, neberou si žádné servítky a udělují je na základě nějaké podoby, oblíbené seriálové postavy či jmen a slov, které zkomolí a vdechnou i na první pohled obyčejným slovům rozkošný nádech. Není divu, že často slýcháme oslovení typu „brejloun, buřt, dumbo nebo   hraběna či prcek“. V dospělosti se přezdívky mění. Často se v nich promítá humor a společně prožité zážitky. Jak je to ale u partnerů? Máte i vy nějakou oblíbenou přezdívku?

Miláček se okoukal

 vztah

Ženy přijímají různá oslovení lépe než muži. Téměř každá žena zažila chvíli, kdy laskavé oslovení muže přišlo nevhod a vám se dostalo akorát tak káravého pohledu. Ale jsou situace, kdy to platí i naopak a to většinou ve společnosti přátel či před šéfem nebo kolegy. V soukromí nebo na večeři ve dvou můžou být láskyplné přezdívky vysloveny v nekonečném množství. A které přezdívky patří k těm nejčastějším? Mezi takové můžeme určitě zařadit „zlato, broučku, berušku, miláčku, kočičko, hvězdičko, medvídku nebo poklade“, což je taková klasika mezi partnerskými osloveními. Originální a mnohdy těžko pochopitelné jsou přezdívky, které si partneři navzájem udělili na základě společných chvil a zájmů. Pak se můžete setkat s osloveními jako „karamelka, zebřička, duracell, kovboj, kaňour nebo i tučnáček či hrošík“. Proč se držet klasiky, když můžete vymyslet a používat něco zcela odlišného a originálního?

 ford

To jsou ty lepší varianty, které vycházejí z lásky a bez špatných úmyslů. Po nějaké době, když vztah ochladne, se přezdívky změní od základu. Z berušky se stává kráva, ze zebřičky mluvící prdel, z kočičky stará a z hvězdičky hysterka. Pánové se pak přeměňují z kovboje na neschopu, z broučka na slizouna, z kaňoura na měkkýše a z hrošíka na starého. Taková slova padají ale ve společnosti přátel a za nepřítomnosti partnera. Rada na závěr – o patrně, milé dámy, při vymýšlení přezdívek pro mužské chlouby. Zapomeňte na zdrobněliny, sladká slůvka a naopak najděte ten nejmohutnější a nejdrsnější ekvivalent pro vyjádření partnerova mužství. A jaké máte zkušenosti vy? Jste na dobré nebo špatné vlně?

Autor obrázků: torbakhopper

 
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář