Radujte se z maličkostí aneb jak si udělat krásný den poprvé

Publikováno v sekci ZdravíPlánovat si den po dni je náročné a mnohdy naprosto nereálné. Aby se vám ale lépe vstávalo nebo nechutenství do zaměstnání přešlo, můžete si udělat malé radosti, které vás povzbudí, nakopnou a otevřou oči. Udělejte si čas sama na sebe, myslete na své zdraví a naordinujte si pořádek nejen ve svém šatníku, ale i mysli a srdci!

Každý den něco dobrého

 koupel

Psychicky nejnáročnější bývá první týden v měsíci. Proč? Všichni plánují začít hubnout, učit se, pracovat na plný plyn anebo se potýkají se stresem. Zkuste si napsat drobné úspěchy a dobré výsledky z minulého měsíce, které vás nakopnou. Když je totiž uvidíte černé na bílém, možná vám dojde, že i když toho máte před sebou hodně, pracujete dobře a zvládnete všechno! Pozor si dejte na pondělky. Ty často bývají ve znamení špatných rozhodnutí, nedostatku spánku, nepříjemného vstupu do pracovního týdne a navíc nejdepresivnější dny v roce. Hnusné počasí to navíc ještě více zhorší. Pokud můžete, proměňte pondělí v úspěšný a pohodový den. Pracujte třeba z domu nebo si jednou za čas prodlužte víkend a vyrazte někam na výlet. Start do nového týdne může být i ve znamení velkého třesku. Jedna z prvních věcí po ránu může být pořádný orgasmus, který vyplavuje hormony štěstí. Nemáte zrovna partnera? Pak si pořiďte aspoň měkoučký župánek a hřejivé papuče, se kterými bude vstávání příjemnější.

 úklid

Od všedních starostí se odpoutáte třeba víkendem nebo alespoň společným dnem s kamarádkou. Zaženete starosti, chmury, vypovídáte se z problémů a zažijete něco nového. Sociální sítě vám mohou dávat mylný dojem o přátelství, ale sto „lajků“ není jako jeden pořádný pokec u kávy nebo u skleničky dobrého vína. Potřebujete si udělat pořádek doma? Pokud se vám nechce do důkladného gruntování, vrhněte se alespoň na úklid v šatníku. Uvidíte, že u toho zažijete skvělou zábavu, najdete dlouho hledané kousky oblečení a jako bonus pročistíte mysl!

Autor úvodního obrázku:  Symic

Autor obrázku v textu:  Olga Ferrer Saladié

Autor obrázku v textu:  ghstonstage
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář