Čtyři kroky, jak uspět v zaměstnání

Publikováno v sekci Sex a vztahyPokud si myslíte, že přijdete do práce, odpracujete si povinných osm hodin, přetrpíte nudný oběd s kolegy a pak hurá domů shodit lodičky a se sklenkou vína přečkat večer, než zase budete muset absolvovat ten fádní kolotoč, pak jste na velikém omylu. Toužíte-li po uznání či povýšení a je-li vaší snahou dostat se do povědomí svého nadřízeného, budete toho muset zvládnout mnohem více. Připravili jsme pro vás pár rad a tipů, jak efektivně využít pracovní čas a zlepšovat své dovednosti.

Začněte den svěžím startem

 žena1

Mnoho lidí se nedokáže srovnat s brzkým vstáváním a opětovně zaklapává otravný budík, který hlásí šest ráno a čas vyrazit do zaměstnání. Pokud patříte i vy do skupiny spáčů, začněte si alespoň jeden den v týdnu organizovat a vstávat včas. Nikdy nechoďte do práce s nevysušenou hlavou z ranní sprchy, pomuchlanou sukní nebo zývajícím obličejem. Důvěru kolegů a nadřízených si získáte pouze tehdy, budete-li vypadat svěže a připraveně. Snažte se být společenští i mimo práci. Firmy pořádají různé mimopodnikové aktivity, ať už to jsou kuželky, bowling, turistika nebo pravidelné posezení u sklenky vína. Snažte se získat hlubší vazby s kolegy a dostat se tak do jejich podvědomí. Neberte svou práci pouze jako list nutných povinností, ale snažte se využít sociálního kontaktu a najít si přátelé bez ohledu na jejich pracovních postaveních. Z toho plyne další obrovské plus právě pro vás, budete mít informace ze všech různých postů a pravděpodobně najdete i nové spřízněné duše. Zeptat se kolegy či šéfa, jaký byl víkend, je vyloženě zdvořilost, která se vám ale může obratem vyplatit. Nikdy nevíte, koho s podobnými zájmy a pohledy na svět potkáte.

 žena3

Stává se vám, že „finišujete“ projekt, zakázku či zadanou práci a už se těšíte, až si ke kávě otevřete facebook nebo chat s přáteli? Zapomeňte na to! Využijte prostoje mnohem lépe – například si zopakujte slovíčka v angličtině, která vám nelezou do hlavy nebo pracujte na svých nedostatcích. Brzy uvidíte rozdíl. V práci budete soustředěnější a pohotovější, naopak večer budete mít dostatek času si odpočinout a zcela vypnout. A jaké jsou vaše finty pro získání povýšení?

Autor úvodního obrázku:  T.U.I.M.

Autor obrázku v textu:  herlitz_pbs

Autor obrázku v textu:  Jennifer_Cory
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář