Recept na šťastné manželství? Stačí 6 ingrediencí 1. díl

Publikováno v sekci Sex a vztahyMůžete být novomanželé nebo ve svazku fungovat už nějakou dobu, ale v každém případě je dobré se držet doporučení, která jsou rozhodující pro udržení spokojeného a harmonického svazku. Možná jste o nich ani nevěděli, ale můžete si být jisti, že jsou skutečným tajemstvím partnerského štěstí.

Neuzavírejte se před světem

 hádka

Až příliš jednoduše se můžete dostat do stereotypu a trávit čas pouze ve dvou. Nezapomínejte na své koníčky, které jste dělala před svatbou. Proč končit s pravidelným běháním, malováním nebo třeba tradičními dýchánky s kolegyněmi? Vždy si udělejte prostor sama pro sebe, vyhraďte si na sebe třeba jeden den v týdnu, kdy přenecháte povinnosti v domácnosti na manželovi a užívejte si čas strávený v přítomnosti přátel. Díky tomu budete mít nové zážitky, odpočinete si od partnera a budete mít o čem novém si povídat. Stejně tak byste mu neměla vyčítat sledování fotbalu, návštěvy hospod (pokud tedy nejsou na denním pořádku) a jeho koníčky s přáteli. Kalkulujte s tím, že čas strávený společně je stejně důležitý, jako čas věnovaný svým zájmům. Samozřejmě musíte mít i společné zájmy, které vás budou spojovat a ty si nechte pouze pro vás dva. Ve vztahu je občas důležité udělat kompromis, který je přijatelný pro obě strany. Bez kompromisů zkrátka vztahy nefungují. Při řešení situací a rozhodování se držte hesla „něco za něco“ a snažte se o rovnováhu. Občas se budete holt muset trošku uskromnit, přemoci nebo dokonce obětovat, a to dobrovolně a bez výčitek.

 Older Man and Young Woman Cheek to Cheek

Ke kompromisům směřuje i řešení malicherností, nad kterými se často úplně zbytečně rozčilujeme. Vadí vám pohozený vlhký ručník na podlaze, nádobí ve dřezu nebo ponožku pohozené u postele? Ač se vám to nemusí líbit, někdy je lepší některé drobnosti ignorovat. Pokud vás muž nepochopil, že vám to vadí a dělá to už deset let, musíte se smířit s tím, že se nezmění. Občas je lepší nad tím mávnout rukou než šetřit síly k vysilujícím hádkám. Raději se soustřeďte na zásadní věci, hledejte priority a snažte se vnímat zlozvyky a nedostatky svého partnera spíše jako roztomilosti, které jste na něm milovala na začátku. Přece byste ho nechtěla předělávat, že?

Autor úvodního obrázku: sueddeutche

Autor obrázku v textu: info-graz

Autor obrázku v textu: spiegel
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář