Recept na šťastné manželství? Stačí 6 ingrediencí 2. díl

Publikováno v sekci Sex a vztahyV prvním díle jsme vám představili první tři zásady pro šťastné manželství. Jaké jsou další tři a znáte je vůbec? Pro někoho to můžou být i základní kameny vztahu, pro někoho pouze knižní poučky. V každém případě je odzkoušeno, že tyhle tipy skutečně fungují a dělají oba partnery šťastnými.

Milujte se

 sex

Také si říkáte, jak to, že jste se na začátku vztahu milovali i několikrát denně a postupem času se četnost vašich postelových hrátek blíží nule? S povinnostmi ubývá sil i myšlenek na sex a není se čemu divit. Časem chuť skočit do postele přebíjí potřeby spojené s dětmi, chodem domácnosti a dalšími mnohem důležitějšími aktivitami. Sex je ovšem velmi významnou součástí vztahu. Milováním si budujeme nejen pocit blízkosti, ale i důvěru a stabilitu vztahu. Nemusí jít hned o samotný akt, podstatné jsou i chvilky mazlení a vzájemného pocitu lásky. Neodstavujte svůj intimní život na druhou kolej, aby váš vztah dramaticky nestrádal a najděte si vždy chvilku pro svého partnera, aby měl pocit vaší lásky a toho, že je pro vás stále atraktivní. K sexu nepřistupujte stylem „odbýt a jít“ a nenechte se během vašich společných lechtivých chvilek rušit. Vyzkoušejte novou polohu, milujte se mimo ložnici a uvidíte, že oba dva se budete i na méně častý sex těšit!

 štěstí

Kamenem vztahu by měla být důvěra a upřímnost. Říkejte pravdu a lžete pouze v maličkostech, které nikomu neublíží. Vašeho partnera bude mnohem méně mrzet, že svetr, který jste koupila stál místo pěti stovek dva tisíce, než když mu budete tajit poměr nebo to, že jste nešťastná a hledáte si zábavu jinde. Nedůvěra a lži dokáží časem vztah úplně rozložit a to by byla škoda, nemyslíte? Poslední pravidlo, zásada a doporučení je – užívej života! Nedovolte, aby s vámi byla nuda. Užívat si života, být šťastný je velmi jednoduché. Vyzkoušejte něco nového, vyrazte do světa, naplánujte výlet, dovolenou a vyhněte se dennímu stereotypu. Nezapomínejte se smát a plánovat. Zapomeňte na rutinu – přijít z práce – sednout k televizi – jít spát. Brzy by vás vztah přestal naplňovat. Vzpomeňte si, proč jste se brali, kdy vám bylo dobře, oprašte své staré společné koníčky a berte si společně volno, které můžete jednoduše využít k osvěžení vašeho vztahu.

Autor úvodního obrázku: livenet

Autor obrázku v textu: welt

Autor obrázku v textu: studentenhilfen
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář