Dokonalý make-up: vaše tvář

Publikováno v sekci Móda a krásaMáte-li v kosmetické taštičce či koupelně až příliš mnoho líčidel, ve kterých se v podstatě nevyznáte a jediné, co ze všech těch zkrášlovadel používáte, je řasenka, pořiďte si pár multifunkčních praktických přípravků, které by neměly chybět v žádné kabelce či koupelně. V tomto díle jsme se zaměřili na vaši tvář, kterou chce každá žena bez vrásek pro mladistvý vzhled. Jak vybírat a podle čeho se řídit?

Světlá a tmavá pleť

 make-up2

Při výběru pudru či make-upu se řiďte tím, jaký typ pleti máte. Vše se odvíjí od barevného pigmentu, ale rovněž typu pleti, zda trpíte sušší pletí nebo problematickým akné. Pro světlé typy pleti se hodí narůžovělé tóny, které dodají pleti něžný porcelánový vzhled. Pokud máte i vy světlou pokožku, nezapomínejte, že použitá barva na tvář by měla sladit tón pleti a navazovat na krk a dekolt, proto se vyhněte velkému barevnému kontrastu, který může vyvolat opačný dojem. Střední typ pleti je nejčastějším. Takovou pleť vylepšíte lehoučkými třpytkami v make-upu. Odrážející světlo přirozeně rozzáří pleť a ta bude ihned vypadat mladší a svěží. V tomto případě by střední typy pleti měly volit i bronzery, které dokonale a zcela přirozeně vykouzlí perfektní a bezchybnou pleť. Vícebarevný pudr se hodí třeba pro zvýraznění lící.

 make-up3

Tmavé typy pleti, s olivovým nádechem, se sice dobře opalují, ale zároveň mohou vypadat starší. Ideální volbou jsou v tomto případě pro použití make-upu zlatavé odstíny, které vybírejte alespoň o jeden tón světlejší než je vaše barva pleti. Při výběru pudrů, které dotáhnou váš make-up k dokonalosti, si dejte pozor nejen na barevný tón, ale také vlastnosti. Bronzující pudr vytvoří efektní odstín pleti, projasňující pudr s hedvábnou texturou zase omladí pleť a zahalí ji do jednotného tónu. Některé pudry jsou dokonce složeny z více barevných odstínů a můžete je tak používat pro sladění barvy pleti i zvýraznění lící. V dalším díle podíváme na rty a jak vyřešit jejich plnost a šťavnatost přímo k nakousnutí.

Autor úvodního obrázku: Lena0394

Autor obrázku v textu: lahaaa

Autor obrázku v textu:  julykaryn*
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , ,

Komentářů (3)

Vložit komentář