Tvíd – podceňovaná elegance

Publikováno v sekci Móda a krásaTvíd patří mezi materiály, který dokáže s oblečením doslova divy. Je tedy záhadou, proč je u nás stále podceňovanou a nepříliš oblíbenou tkaninou. Tvíd je tvořen ze tkané nopkové vlněné příze a často obsahuje jemné melírovaní nebo drobné vzory. Oblečení vyrobené z tvídu je vysoce elegantní záležitostí, která by vám neměla v šatníku chybět. Už dávno nekouše a netěžkne vlivem vlhkosti a poskytuje tak pohodlí a komfort, který nebrání ani každodennímu nošení. Dejte šanci tvídu i vy!

Zamilujete se!

 tvíd1

Tvíd je módní záležitostí, kterou si může dovolit úplně každý. Nechte se očarovat kabáty v lichotivých střizích, decentních barvách a jemných vzorech, které z vás udělají opravdovou dámu. Nepřehlédnutelné jsou rovněž klasické či kalhotové kostýmy s důrazem na výrazné detaily či šaty a sukně, které jsou doplněny kůží. Tvíd patří i do mužského šatníku. Tvídová saka, kalhoty i celé obleky dělají z pánů prvotřídní elegány. Velmi oblíbené jsou tzv. studentská saka, která ideálně doplňují mladistvou image. Tvíd je vhodný pro lidi všech věkových kategorií. Není urážlivý a dokáže vytvořit příjemný efekt, ať je vám dvacet nebo sedmdesát. Jisté omezení nošení tvídu ale existuje. Tvíd je vhodný spíše do chladného podzimního a zimního období, při velkých teplotách raději volte mezi jinými materiály.

Tvíd v módních kolekcích

 tvíd2

Tvíd je ve světě velice oblíbený materiál. Existuje řada módních kolekcí, kde se oblečení z tvídu více či méně pravidelně objevuje. Mezi takové patří kolekce značky Luis Vuitton, Chanel, Max Mara či Dolce&Gabbana, kteří tvíd vkusně kombinují s hedvábím, krajkou nebo saténem. Zbavte zastaralých představ o tvídu a přesvědčte sebe i své okolí o vašem vytříbeném vkusu. Tvíd je nesmrtelný a trendy oblečení, které můžete z tohoto materiálu zakoupit, bude patřit mezi klenoty ve vašem šatníku.

Autor úvodního obrázku:  ellylucas.couk

Autor obrázku v textu:  BumbyFoto

Autor obrázku v textu:  NONUSUAL
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář