Oblečte si nezapomenutelné šedesátky!

Publikováno v sekci Móda a krásaI když to může chvílemi vypadat, že šedesátá léta jsou nenávratně pryč, vždy se obleví na nějakou dobu alespoň prvky, které nosíme stále a nedokážeme se jich vzdát. Proto áčkově střižené sukně, pastelové barvy, chlupaté svetry a typické retro barvy nevyjdou nikdy z módy! V kolekcích se stále objevují modely s nádechem elegantních šedesátých let, které představuje například Louis Vuitton, Tory Buch nebo třeba Carven. Zapomeňte na sladce naivní holku, s modely od předních návrhářů budete vždy za elegantní ženu, která si je jistá v oblékání krajky, kožešiny nebo třeba tolik ožehavé kůže.

Tajemství šedesátých let

twiggy

Proč tento trend milujeme? Je to prosté, šedesátá léta jsou hluboce zakořeněná v nás samotných. Točily se filmy, které si dodnes s oblibou pouštíme a ve stejném čase nás začaly inspirovat módní ikony jako Audrey Hepburn nebo Twiggy. Šedesátá léta milují ženy v každém věku – díky sladkým límečkům, dívčí siluetě a podkolenkám se v módě z této doby budeme vždy cítit jako malá holka. Inspirujte se dokonalým zimním lookem. Fashion boom zažívají legíny na všechny způsoby, které už nenosíme pouze k dlouhým tunikám, ale oblékáme je ke krátkým svetrům, šatům a tričkám. Při vytváření šedesátých let ve vaší skříni se řiďte několika pravidly. Tak za prvé (a to platí i jinde) – méně znamená více. Proto si vyberte buď siluetu ze šedesátých let, nebo výrazný vzor na tuto dobu odkazující.

 účes

Konec roku si užijte spíše v zimních barvách, které se oblevují na pultech vašich oblíbených butiků, než po pastelových a pro šedesátá léta tak typické barvy. Vedle nešlápnete ani při výběru doplňků, nenecháte-li se unést. Stačí zvolit lak na nehty v přírodních tónech, správně kulaté brýle a botičky, které vám budou dělat radost po celý rok. Nezapomínejte ani na náhrdelníky a ozdobné límce, které oživí každé šaty, halenku či kabát. Šedesátá léta podtrhne i nový sestřih či klobouk, kočičí linky a velký drdol.

Autor úvodního obrázku:  Rare Audrey Hepburn

Autor obrázku v textu: Mid Mode ´60

Autor obrázku v textu:  washsetstyle
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář