Velikonoční malování

Publikováno v sekci RodinaVelikonoce se kvapem blíží a s nimi i pečení beránků, pletení pomlázek a samozřejmě malování vajec. Rozmanité a pestré zdobení vajíček může být skvělou zábavou pro vás i děti a své výtvory můžete použít jako velikonoční dekorace v interiéru, ale také jako výslužku pro malé koledníky. Pusťte se do velikonočního malování vajec a pochlubte se svými originálními výrobky!

Vosk nebo barvy?

 velikonoce

Technik malování vajíček existuje celá řada. Záleží pouze na vás, kterou z nich si vyberete. My vám přinášíme pár tipů a technik, které vám snad pomůžou proměnit váš domov ve velikonoční království. První z technik, kterou vám představíme, je založena na použití včelího vosku. K nanášení vosku můžete použít špendlíkovou hlavičku nebo speciální pomůcky, které jsou k dostání ve výtvarných potřebách. Voskem můžete vytvořit ornament nebo obrázek, který je složen z jednotlivých kapek vosku. Až budete se svým výtvorem spokojené, ponoří se vajíčko do chladné barvy a následně se vosk přetře teplým hadříkem, který vosk odstraní. A máte hotovo! Obdobně můžete vosk využít již na nabarvené vejce, kdy voskové obrazce na vajíčku zůstávají. Velikonoční vejce můžete samozřejmě také malovat. Použít můžete různé a pestré barvy, kterým vajíčko obarvíte celé nebo na něj namalujete obrázek.

 velikonoce1

Do velikonočních vajíček můžete také navrtat speciální vrtačkou či pilníčkem dírky, kolem kterých namalujete ornamenty. Taková vajíčka působí opravdu velice originálně křehce a rozhodně nepůjdou přehlédnout. Vy je znáte jako madeirové kraslice, které se těší velké oblibě. Vajíčka se také dají polepovat speciálními nálepkami, slámou či rozmanitými stužkami. Dejte průchod své kreativitě a fantazii a pusťte se do malování vajec. Zábava, která pohltí celou rodinu, dodá vašemu domovu opravdovou atmosféru Velikonoc.

Autor úvodního obrázku:  gedankenabfall

Autor obrázku v textu:  praktyczny.przewodnik

Autor obrázku v textu:  celeblung
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář