Jak dlouho trvá střízlivění?

Publikováno v sekci ZdravíDůvod k pití se najde vždy. Velká část populace si dopřeje sklenku vína, pár piv nebo něco ostřejšího. Narozeniny, svátky, svatba, promoce nebo prostě jen špatný den či chuť si dopřát sklenku po dobře odvedené náročné práci, jsou naprosto běžnými událostmi, které nás často dovedou k alkoholu. Víte však, za jak dlouho se ho zbavíte? To je zásadní otázka pro všechny ženy, které musí řídit nebo po oslavě vstávat do práce či se věnovat jiným důležitým povinnostem.

Dámy, s alkoholem chytře!

 alkohol

Alkohol a jak přežít kocovinu je téma, které má nevyčerpatelný objem informací. Každý by si měl uvědomit, že pitím alkoholu se tělo dehydratuje a přichází o důležité minerály a vitamíny. Alkohol přechází do krve a po bujarém večírku následují těžká rána opilcova. Abyste kocovinu zmírnily, nezapomínejte se dobře najíst a alkohol prokládat sklenicí vody nebo jiného nealkoholického nápoje. Často se mluví o tom, že alkohol vám tolik neuškodí, pokud si večer dopřejete něco mastného nebo pikantního, každopádně nikdy byste neměly pít hladové. Samotné střízlivění je samozřejmě u každého individuální. Někdo vstane a začne den naprosto bez problému, jiný protrpí celý den s bolestmi hlavy a nevolností. To vše je dáno tělesnými proporcemi, pohlavím, věkem, únavou, stresem, nemocí a také metabolismem a době popíjení. Ženy odbourávají alkohol pomaleji než muži a to zhruba o 15 %. Například láhev vína (0,7)  u žen „vyprchá“ přibližně za 10 hodin, velké pivo 10° za 2 hodiny a silnější pivo 12 ° za 3 hodiny. Nejhůře a nejpomaleji se logicky odbourává tvrdý alkohol.  Jeden malý panák 50 % slivovice bude vaše tělo vylučovat více než 4 hodiny.

 sangria

Čím více alkoholu vypijete, tím déle ho budete odbourávat. Snad nejhorší variantou je míchání piva či vína s tvrdým alkoholem. Uveďme si příklad – žena o hmotnosti 65 kg, která vypije za 5 hodin láhev vína a k tomu si dá 0,02 l fernetu se bude s alkoholem vypořádávat déle než 15 hodin. Na internetu můžete využít tzv. alkulačky, které přibližně dle hmotnosti, pohlaví a druhu a množství vypitého alkoholu určí, zda můžete usednout za volant nebo jít v klidu do práce. Nenechte se nachytat a mějte hladinu alkoholu v krvi pod kontrolou.

Autor úvodního obrázku:  jpalinsad360

Autor obrázku v textu:  anieto2k

Autor obrázku v textu:  TheCulinaryGeek
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář