Dejte vale popraskaným patám

Publikováno v sekci Móda a krásaTeplé počasí přímo vyzývá k obutí sandálů, žabek a rozmanitých otevřených a slušivých botiček. Často jsou ale ženy ochotné vyměnit pohodlnou obuv za uzavřenou. Zapařené nohy jsou pro ně lepší varianta než ukazování popraskaných a nevzhledných chodidel. Nejenže jste omezeny při výběru obuvi, ale i chůze se může dostat do fáze, kdy se pro vás začne stávat peklem. Popraskané paty, mozoly nebo ztvrdlá kůže dokážou chůzi znepříjemňovat a ta je potom často velmi bolestivá. Jak problémy s chodidly předejít nebo se jich zbavit?

 Přípravky z lékárny i domácí spíže

 644-01435847

Nejjednodušeji předejdete nepříjemným prasklinám pravidelnou péči o nohy. Příčinou popraskaných pat je suchá a tvrdá kůže. Pokud tedy praskliny na patách ještě vaše nohy „nezdobí“ a  ani se jich nechcete dočkat, zajděte si na pravidelnou pedikúru nebo si tuto kůži odstraňte doma sami. K domácímu odstranění kůže můžete použít pemzu, skleněné pilníky nebo kovové seřezávače, které ale v nezkušených rukou mohou způsobit poranění. Pokud vás popraskané paty již trápí, jistě byste se jich co nejdříve zbavily.

Krvácení, zanesení nečistotami, pálení a bolest, kterou popraskané paty provází, mnohdy téměř znemožňují chůzi. V tomto případě se buď poraďte s lékařem nebo vyzkoušejte alternativy, které doporučují již vyléčené ženy. Na popraskané paty se doporučuje přípravek Just, z kterého si připravíte koupel a nohy omyjete. Kůže se jako zázrakem sama začne sloupávat. Zda proceduru budete muset opakovat, závisí na rozsahu poškození. Naše babičky vsází na jednoduché těsto, které se uděláte doma z brambor a droždí. Do těsta obalte chodidla a účinek podpoříte ještě igelitovými zábaly.

 foot massage

Doporučují se také různé masti jako například konopná nebo dokonce syrovátka. Ty dokážou pokožku promastit a změkčit natolik, abyste se následně ztvrdlé kůže celkem rychle zbavily. Přes noc můžete také nechat chodidla odpočívat v zábalu, jehož základ tvoří sádlo. Nezapomínejte, že nohy jsou velice důležité a celý život vás budou nosit. Bez nich by byl svět asi o něco méně veselejší. Pečujte o ně a mějte radost s každé procházky, kterou nebudete mít strach absolvovat v sandálech.

Autor úvodního obrázku:  pixie pic

Autor obrázku v textu: FoundryParkInn

Autor obrázku v textu:  ebemobile
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář