Pomoc, mám lupy!

Publikováno v sekci Móda a krásaSvědí vás pokožka hlavy, trápíte se s bílými šupinkami ve vlasech a nevíte, jak se těchto nepříjemných problémů zbavit? Poradíme vám, jak se jich jednou provždy zbavit a chlubit se zdravě vypadající, bohatou a lesklou kšticí. Otravný problém jménem lupy trápí tisíce žen, obrovské množství mužů a můžou se objevit i u dětí. Většinou je přitom chyba ve špatné péči a nevhodném výběru šamponu. Myjte si své vlasy správně a vystavujte je na obdiv!

Dočasné nebo trvalé lupy

lesk

Pro mnohé z vás nikdy nekončící boj se suchou pokožkou hlavy, šupinkami odpadajícími z hlavy znamenají lupy celoživotní problém. Pokud se vrchní vrstva olupuje rychleji, než by měla, podporuje tak kvasinky s názvem Pitryrosporum, jenž se živí lipidy obsaženými v kožním mazu. U citlivých jedinců mohou způsobit alergickou reakci, u jiných pocit svědění. Jak se tedy zbavit nevzhledného bílého poprašku na ramenou? Zaměřte se především na hydrataci a regeneraci pokožky hlavy. Podrážděná pokožka potřebuje účinné látky jako pyrithion zinku, selen, kyselina salicylová, pirocton olamin a další. Pokud se u vás objeví lupy jen občas, může za to stres či špatná psychika. Mnohdy je to pouze otázka špatného výběru šamponu. Pokud se vám olupuje pokožka, nemusíte hned kupovat šampon určený na lupy. Nejdříve zkuste šampon pro citlivou pokožku s vhodným pH, který koupíte především v lékárně a bude obsahovat selen a zinek.

vlasy

Příliš časté mytí vlasů škodí, na to nezapomínejte. Na druhou stranu berte v potaz, jaký typ vlasů máte. Neznamená to, že budete chodit týden s neumytou hlavou a vaše mastné a zplihlé vlasy budou děsit okolí. Naopak, dlouhé vlasy nestahujte příliš často do culíků a těsných uzlů, dopřejte jim vzduch. Vyvarujte se používání gelů a častého fénování. Lupy se tvoří nejčastěji v zimě, proto nezapomínejte na pokrývku hlavy. My jsme vyzkoušeli například šampon s lichořeřišnicí na suché lupy, gelový šampon proti mastným lupům a pro posílení a ochrannou funkci jsme otestovali šamponovou lázeň. A který šampon vyhovuje vám?

Autor úvodního obrázku:  trendztime

Autor obrázku v textu:  MUMUyangYUN

Autor obrázku v textu:  Helga Weber
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , ,

Vložit komentář