Domácí maskování – zdraví pro vaše vlasy

Publikováno v sekci Móda a krásaVěděly jste, že více než polovinu žen trápí problémy s vlasy, ať už to je odstín jejich barvy, neustále se objevující šediny, třepení, lámání, řídkost či nepoddajný objem? Pak udělejte něco pro lesk, sílu a pevnost své hřívy a podívejte se, jaké kosmetické pomocníky najdete ve spíži a ledničce. Mnohdy totiž není potřeba vyhazovat horentní sumy za drahou kosmetiku, luxusní péči si můžete připravit v pohodlí domova prakticky zadarmo!

Citronová šťáva pro lesk? To říkaly už naše babičky!

med

Některé babské rady sice nefungují, jiným zase nevěříme do doby, než sami kroutíme hlavou nad blahodárnými účinky či vyřešením problému. My pro vás máme pár osvědčených tipů na různé vlasy, aby byly přesně takové, jaké si je přejete – pevné, mladé, silné a nepadaly. Právě chilli papričky podporují hustotu vlasů, proto je přidávejte do svého jídelníčku. Trápí vás spíše rychlé šedivění vlasů? Pak si připravte lázeň, kdy po umytí použijete půl litru odvaru z černého čaje se lžičkou sušené šalvěje. Při pravidelném používání vaše vlasy získají opět svou barvu. Proti padání můžete bojovat i pomocí chmelového zázraku. Stačí do opláchnutých vlasů vmasírovat sto mililitrů piva, schovat vlasy do ručníku a nechat působit alespoň půl hodinky. Vlasy poté umyjte a opakujte každý týden. S křehkými vlasy si zase skvěle poradí vajíčka. Proti lámavosti vlasů stačí připravit vajíčkový zábal, který sestává ze dvou žloutků, trochu olivového oleje a pár kapek citronové šťávy. Směs vetřete do vlhkých vlasů a nechte 30 minut působit. Vlasy poté oplachujte vlažnou vodou a nakonec umyjte jemným šamponem.

 vlasy2

Že jsou vaše vlasy příliš suché? Pak vsaďte na vydatnou výživu v podobě medové masky, kterou si připravíte z jednoho bílku a dvou žloutků a lžíce medu. Celou směs zalijte olivovým olejem a přidejte trochu šťávy z citronu. Vmasírujte do vlhkých vlasů, nechte působit a pečlivě opláchněte. A nezapomeňte, že domácí masky si vaše vlasy zaslouží pravidelně. Teprve poté poznáte, jak zázračné účinky mají obyčejné věci z vaší lednice či spížky.

Autor obrázků: bgstylestop
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář