S.O.S. pro vaše vlasy – jak o ně pečovat po létě? 2. část

Publikováno v sekci Móda a krásaPřicházející podzim si žádá generálku nejen v oblečení, stravování, ale především v péči o vaše tělo, které je po letním vysušování namožené a dehydrované. Obzvláště pak vaše vlasy trpí jako vysušená půda, která praská. Začněte tedy pracovat na svém zevnějšku, abyste během chvíle byla oslnivou krasavicí se zdravě vypadající hřívou a nemusela se krčit s ostříhanou hlavou nebo schovávat vlasy pod baretem. Krásná můžete být díky profesionální péči, ale také na škodách pracovat doma! Připravte si lázeň a relaxujte!

Zdravá strava = lepší vzhled

zdravá strava

Jak jsme již zmiňovali, vrhněte se na regenerační domácí kúru v podobě masky či zábalu. Dopřejte si tuto péči alespoň dvakrát týdně, doku se vašim vlasům nevrátí lesk a pevnost. Vůbec nebude vadit, když místo řídkého balzámu vsadíte na hutnější krémové a vyživující masky či zábaly. Po umytí vlasů vmasírujte jemně do pramínků vlasů přípravek, jehož obnovující funkci podpoříte ještě více tím, že vlasy schováte pod froté ručník. Změna by měla nastat také ve vašem jídelníčku. Často se odkazujeme na drahou péči a kvalitní přípravky, přitom mnohdy stačí přidat do jídelníčku ořechy, dobré sýry a vejce. Napomůžete tak k posílení kořínků. Důležitý je také přísun zinku, biotinu, železa a kyseliny listové. Z kosmetiky vybírejte séra určené pro péči o kořínky, kde začíná krása vašich vlasů. Vynikající jsou přípravky s obsahem kofeinu, které prokrvují pokožku a posilují vlasové cibulky. Séra a stimulující tonika se používají až jako závěrečná péče, tedy po zábalu a důkladném opláchnutí.

 kulma

Nechaly jste si na léto vlasy zesvětlit a jste nyní spokojené s vyšisovanou barvou? Požádejte kadeřníka, který zachová plážový vzhled a přirozenou světlost pramínků. Nikdy se nepokoušejte o domácí barvení, které může vaše vlasy poškodit. V tomto případě vsaďte na rady profesionálů! Po létě je dobré vyrazit ke kadeřníkovi ještě z jednoho důvodu – nezapomeňte zkrátit konečky! Po létě jsou konečky oslabené, často roztřepené a už se nedají zachránit. Trvejte proto na minimálním zastřižení nebo si pomožte technikou zvanou SteamPod, která za pomocí páry do vlasů zažehlí výživné látky.

Autor obrázků: kannan_indu
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář