S.O.S. pro vaše vlasy – jak o ně pečovat po létě? 1. část

Publikováno v sekci Móda a krásaSlunce, chlorovaná voda, moře, paprsky a další faktory ovlivňují kvalitu našich vlasů. Máte-li i vy po létě zničené vlasy, nezoufejte. Připravili jsme pro vás pár rad, jak vlasům navrátit jejich lesk, bohatost a zdravý vzhled. Začněte tím, že spotřebujete letní kosmetiku, která je vyrobena tak, aby vlasy hydratovala, obnovovala a zároveň chránila proti škodlivému slunci. Teprve až spotřebujete veškeré zásoby, můžete vybírat další ochranné přípravky pro vaši kštici, aby vypadala zdravě.

Citlivá pokožka

 keratin

Po létě se může dostavit svědění či dokonce lupy. Na svou pokožku hlavy běžte s citem a uvědomte si, že sluníčko mohlo z mastného povrchu hlavy udělat vyschlou kůru mající tendenci se olupovat. Důsledkem může být nepříjemné pnutí, svědění, mravenčení, a proto nezapomínejte na citlivou regeneraci. Vhodný šampon k takto poškozené pokožce žádejte v lékárnách. Přípravky jsou vyráběny na bázi sensitive a neobsahují žádné vysušující či dráždivé složky. Vybírejte proto šampony a masky na vlasy bez obsahu silikonu, alkoholu, barviv a konzervatnů. Zklidňující masky na vlasy si můžete vyrobit i v pohodlí domova. Skvěle poslouží například kvalitní olivový olej, který vlasy důkladně hydratuje, promaští a zároveň jim vrátí lesk a sílu.

 profesionální péče

Když vaše vlasy volají po odborné péči, svěřte se do rukou prověřených kadeřníků, kteří vám nabídnou odpovídající péči, zábaly i masáž hlavy. Pokud se vaše vlasy často lámou, může jim chybět základní stavební bílkovina – kreatin. Ten dokáže vlasy ochránit i během silného působení paprsků slunce, během mrazu i častého používání vysoušeče vlasů, kulmy či natáček. Vaše vlasy získají zase svou původní pružnost a pevnost, pokud začnete používat přípravky s obsahem keratinu. Vzhled vlasů můžete výrazně vylepšit i olejem. Vlasy nejsou zatěžovány při použití kvalitních olejů a navíc získají krásný lesk a uhlazenost. Stačí rozetřít dvě až tři malé kapičky do dlaní mezi prsty a vetřít do vlasů.

Autor úvodního obrázku:  Renee Bertrand

Autor obrázku v textu:  CocoChoco Hair Treatment

Autor obrázku v textu:  goMainstream
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář