Rodinná zábava na čerstvém vzduchu

Publikováno v sekci RodinaČas na hry a zábavu společně s celou rodinou se najde vždycky. V kterémkoli ročním období si můžete užít společně s manželem a dětmi legraci a podělit se o své zážitky i dojmy. Určitě si každá maminka vzpomíná, jakou radost ji rodiče udělali, když se s rodiči vydali na výlet nebo si zahráli nějakou hru. Dopřejte i vy svým dětem radost, kterou jim uděláte pohodovými chvílemi strávenými s vámi.

Nové hry, které zabaví všechny

 A man carries three children on his back as he sleds down a slop

Léto a prázdniny nabízejí nekonečnou řadu možností, jak děti zabavit. Dovolená a výlety jsou určitě vždycky velkým potěšením. Umíte ale udělat společný program i na volné odpoledne? Vzpomeňte si na svá dětská léta a potěšte děti jednoduchou hrou, kterou můžete hrát na zahradě i na dvorku ve městě. Spoustu dětí dnes vidí ideální zábavu v počítačových hrách. Proč ale sedět doma a nenaučit je hry, které jste vy samy hrály? Není přece nic jednoduššího než vyhloubit důlek a dát si souboj v kuličkách nebo si zahrát klasickou čáru. Zkusit můžete novější a chytlavý petanque nebo kroket. Vlnu nadšení vyvolají klasické stolní hry v nadměrné velikosti, které jsou určeny pro venkovní využití. Umíte si představit to nadšení v dětských očích, když uvidí člověče nezlob se a figurky o velikosti 45 cm? V nadrozměrných velikostech můžete hrát rovněž dámu, kostky nebo domino. V létě jsou možnosti neomezené. Můžete postavit překážkovou dráhu, zahrát si badminton či frisbee nebo si užít společné chvíle na pohodovém pikniku. Velkou výzvou pro malé i velké je stále populárnější disc golf či geocatching.

 discgolf

V zimě jsou aktivity omezeny teplotou i brzkým stmíváním. Víkend nebo vánoční prázdniny na horách jsou určitě nezapomenutelným zážitkem, stejně tak i stavění sněhuláků nebo sáňkování na nedalekém kopci. Ani v zimě nemusíte sedět doma. Když počasí dovolí, udělejte si chvilku a zadovádějte si s dětmi třeba u koulovačky. Společné chvíle vaši rodinu stmelují, ať už je horko nebo mrzne až praští.

Autor úvodního obrázku: APT_Allison

Autor obrázku v textu:  joaobambu

Autor obrázku v textu:  Evan-Lovely
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář