Opálená pokožka bez sluníčka 1. díl

Publikováno v sekci ZdravíToužíte po bronzové pleti, ale dovolená u moře vás čeká až příští rok v létě? Nezoufejte! Zlatého odstínu v lesku bronzu můžete dosáhnout v pohodlí domova pomocí speciální kosmetiky nebo kromě solária využít celotělových nástřiků. Opálení je v módě celý rok!

Dermatologové varují před soláriem

Neustále se rozebírají zdraví škodlivé účinky solárií na naši pokožku. Touha krásné opálené pokožky často znamená také její předčasné stárnutí. Ačkoliv se může zdát solárium jako nejméně nákladným a pohodlným způsobem, jak během několika návštěv získat hnědou kůži, vždy se poraďte s dermatologem, zda je pro vás opalování v soláriu vhodné. Někteří se bojí ultrafialového záření, které může mít za následek rozvoj rakoviny kůže, jiní nedokáží vydržet v horku, a proto volí jinou metodu opálení. Existuje ale také velká řada spokojených klientů, kteří si pravidelně na permanentkách odškrtávají návštěvy.

solarium

Samoopalovací technika

Samoopalovací přípravky jsou často kritizovány za fleky a nepříjemný zápach. Ten je ovšem spojen s opalovacím procesem, kdy dochází k reakci dihydroxyacetonu (DHA) a aminokyselin na povrchu kůže. Ale nemusíte se obávat, látky jsou čistě přírodní. Při správném postupu se vyvarujete nepěkných fleků a nerovnoměrných nánosů hnědého zbarvení. Navíc moderní kosmetika je obohacena o příjemné aroma, které zápach lehce překryje. Před samotnou aplikací vyberte nejvhodnější přípravky. Na obličej volte kvalitní přípravky obohacené o oleje a hydratační látky. Na tělo zkuste třeba emulzi od značky Sisley, nebo tělový sprej od oblíbené značky Matis.

opálení1

Před nanesením samoopalovacích přípravků se nejprve zbavte odumřelé kůže pomocí lufy nebo zkuste peeling. Soustřeďte se na místa, kde je kůže nejvíce zhrublá a nerovná, například paty, lokty a kolena. Při nanášení přípravků musí být kůže dokonale suchá. Kosmetiku roztírejte krouživými pohyby rovnoměrně od chodidel směrem k břichu, hrudníku a pažím. Vyhněte se ploskám na nohou. Nátěr nechte nejméně hodinu zaschnout. Po každé aplikaci se nezapomeňte pořádně umýt ruce. Napoprvé si samoopalovací proceduru dopřejte tři dny za sebou, poté stačí jednou týdně třpytivou pokožku udržovat. Po první aplikaci počkejte alespoň pět až osm hodin se sprchováním či koupáním.

Autor úvodního obrázku: UrbaneWomenMag

Autor obrázku v textu: Hotel-Aurum

Autor obrázku v textu:  UrbaneWomenMag
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář