Projezte se ke kráse

Publikováno v sekci Móda a krása, ZdravíPřemýšlíte nad tím, proč vám po čokoládě naskáčou zarudlé pupínky nebo vás trápí vypadávání vlasů a ochablá kůže? Zaměřte se na potraviny, které vám přidají na kráse. Nemusíte užívat speciální a často zbytečně drahé přípravky, sáhněte po těch levnějších variantách, které se skrývají ve vaší lednici a spíži.

Když chcete mít krásné vlasy a zuby

 vlasy1

Pro zdravé a silné zuby je nepostradatelný vitamin D. Díky jeho dostatečnému přijmu snížíte výskyt zubního kazu. Bezpečným pomocníkem je losos a přírodní tvrdé sýry, které obsahují fosfor a vápník. Sýry navíc chrání před kyselým prostředí v ústech a stimulují produkci slin. Toužíte mít hladké a plné rty? Pak zkuste do svého jídelníčku přidat brokolici, bohatý zdroj vitaminu B2. Důležitou látkou je riboflavin, ten najdete také v jogurtech, sóji nebo mandlích. Závidíte modelkám v reklamách bohatou kštici? Chcete-li omezit vypadávání vlasů, přidejte do svého jídelníčku avokádo, arašídy a žampiony. Arašídy jsou luštěniny obsahující pořádnou dávku zdravých tuků, vlákniny a další prospěšné živiny s vitaminem B. Naopak avokádo obsahuje zase spoustu vitaminu B5, díky němuž budou vaše vlasy lesklé.

 úsměv

Pokud je vaším problémem spíše ochablá pokožka, pak zaručeně vsaďte na špenát a okurky. Špenát, známý pro vysoký obsah železa, obsahuje mimo jiné i prospěšný prvek silicium pro zvýšení elasticity a pružnosti kůže. Jako alternativy zařaďte do jídelníčku brambory, hroznové víno a neuškodí ani květák. Okurky jsou bohatým zdrojem vitaminu E a kyseliny křemičité. Dopřejte vaší pokožce hydrataci v podobě těchto zdravých potravin, které zlepší krevní oběh a navíc si na nich pochutnáte. Nezapomínejte také na potraviny s vyšším obsahem C, který vám pomůže ochablou kůži zpevňovat.

Autor úvodního obrázku:  ahmadpi

Autor obrázku v textu:  Helga Weber

Autor obrázku v textu:  Karissa
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář