S.O.S trápí mě akné

Publikováno v sekci Móda a krásaAkné trápí nejen lidi v pubertálním věku, ale i v dospělosti. Nevzhledné zahnisané pupínky či zarudlé tečky dokáží pěkně pokazit náladu. Ženy se necítí dobře při pohledu do zrcadla a mnohdy se raději zřeknou společenských událostí a do práce jdou jen s přemáháním. V dospělosti stále hrají svou roli hormony a také v nemalé míře psychika, problémy v práci či starosti s dětmi. Pupínky může způsobovat i určitý druh jídla a tak se vlastně s tímto problémem můžete potýkat neustále.

 Akné není záležitostí pouze teenagerů

akné2

Akné vzniká v podstatě velmi jednoduše. Mazové žlázy se ucpou a tvorbě tukového sekretu již nic nebrání. I když máte doma řadu přípravků proti akné, měly byste myslet také na vnitřní očistu. V tomto případě hrají důležitou roli játra. Myslete na své zdraví a udělejte si čas na detoxikaci jater. S tím vám pomůže vitamín C, chlorela nebo aloe vera. Velmi výrazně může pomoci změna stravovacích návyků a pravidelný pohyb. Poté následuje vnější ošetření. Čistící pleťové vody nebo čistící gely by měly uvolnit póry, odstranit odumřelé buňky a snížit či regulovat tvorbu kožního mazu. Po použití těchto přípravků bude vaše pleť působit svěžím a zdravějším dojmem. Důležité je rovněž omezení množení bakterií a obnova buněk. Krém na akné tyto kritéria beze zbytku splňuje. Častou používanou značkou je Eucerin, BetaGel nebo CutisHelp, což je konopná čistící emulze.

akné3

V boji proti akné jsou nepostradatelné také vitamíny zabraňující tvorbě kožního mazu. Jedná se především o vitamíny C, A, E, selen, zinek a B-komplex. Vitamíny můžete jednoduše doplnit pomocí doplňků stravy. Jedním z nich je Dermatin Orling, jehož hlavním úkolem je výživa a regenerace kůže. Snižuje mastnotu pleti a záněty v kůži. Vysokou hladinu tuků a cholesterolu snížíte pomocí pupalky. Věnujte si čas a dopřejte si důkladnou očistu těla, která vás zbaví nežádoucích toxinů. Akné začne brzy ustupovat, což je potřeba podpořit používáním vhodných kosmetických přípravků. Sami potom uvidíte, jak se vrací vaše sebevědomí i dobrý pocit ze sebe sama.

Autor úvodního obrázku: Saulo Cruz

Autor obrázku v textu:  Saluda UdeA

Autor obrázku v textu:  comment-economiser.fr
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář