Vaše vlasy si zaslouží pozornost!

Publikováno v sekci Móda a krásaKdyž má žena krásné vlasy, okamžitě zaujme své okolí. Aby vaše vlasy vypadaly zdravě a svěže, je nutná důsledná péče. V obchodech najdete mnoho přípravků určených k péči o vlasy, jsou ale opravdu účinné? Nebo jsou efektivnější po domácku vyrobené oživující masky? Je mnoho faktorů, které vzhled vašich vlasů ovlivňují. Jednoduchým příkladem je počasí, strava, prostředí nebo věk, což by rovněž mělo ovlivnit výběr přípravků na vaše vlasy. Vyzkoušejte pár zaručených metod a začněte se pyšnit krásnými a oslňujícími vlasy.

Péče o vlasy

První klasický problém s vlasy, který snad trápí skoro každou ženu, jsou mastné vlasy. Zde nezbývá než vlasy umývat častěji. Používejte šampóny s vysušujícími výtažky máty, meduňky nebo rozmarýnu a vysušujte je chladnějším vzduchem. Lesk vlasů a jejich objem se dá vyřešit rovněž pomocí šampónů nebo speciálních přípravků.

vlasy3

Úplný základ zdravě vypadávajících vlasů ale spočívá ve způsobu mytí vlasů a jejich rozčesávání. Před umytím byste si měly vlasy rozčesat. Vlasy si začněte mýt od kořínků a důkladně si je spláchněte. Používejte přípravky určené přesně pro váš typ vlasů. Vlasy byste při sušení neměly ručníkem drhnout ze strany na stranu, ale vodu pouze vymačkávat. I po umytí vlasů je nutné je rozčesat, a pokud jste příznivkyní fénu, nechte je chvíli schnout.

Nezapomínejte ani na séra, která zajistí hebké vlasy bez lupů, konec vysušeným konečkům. Pokud si vlasy barvíte, nezapomeňte si nakoupit přípravky pro barevné vlasy, díky nimž bude vaše nová barva vypadat stále zářivě jako právě nanesená.

vlasy1

Masky na vlasy a zábaly jsou také důležitým prvkem v péči o vlasy a je vhodné je používat alespoň jednou týdně.  Vlastnoručně vyrobené domácí masky vaše vlasy určitě rozzáří. Například matné vlasy oživíte maskou vyrobenou z banánu, lžíce medu a lžíce olivového oleje. Vše rozmixujte na kašičku, naneste na vlasy, nechte 20 minut působit a důkladně smyjte. Lupy odstraníte pomocí masky ze soli a olivového oleje. Postačí dvě lžičky soli s většími krystaly a lžíce olivového oleje. Nanášením na pokožku a jemným masírováním dosáhnete cíleného efektu. Pečujte o své vlasy a buďte jednoduše famózní.

Autor úvodního obrázku: Lynda Sanchez

Autor obrázku v textu: femme run

Autor obrázku v textu: half – alive
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , ,

Vložit komentář