Vyzrajte na jarní únavu – co vás zaručeně probere? I. díl

Publikováno v sekci ZdravíAčkoliv letos nemůžeme říct, že jsme se „klepali“ zimu, přesto se mnoho z nás cítí bez energie. Právě březen je ideální období, kdy je třeba dobít baterky, očistit organismus a připravit se na nadcházející teplé počasí. Přemýšlíte, co vám pomůže načerpat energii a zaručeně vás probudí? Existuje spousta rad na typické jarní očisty. My jsme pro vás připravili čtyři tipy, jak skutečně probudit tělo i mysl.

Připravte se na jaro

 detox

Začněte letos něčím novým. Základem je detoxikace organismu, která vám nejen pomůže z těla vyplavit škodlivé toxiny, ale zároveň vám dodá energii. Nezapomeňte správně pít, protože právě hydratace podporuje činnost ledvin. Omezte pití kávy a silných černých čajů a naopak přidejte neslazenou vodu, šťávy a zelené či bylinkové čaje. Z bylinek vyzkoušejte kopřivu, která čistí krev a ostropestřec mariánský, díky němuž budou vaše játra plesat radostí. Do jídelníčku přidejte i luštěniny, tmavou listovou zeleninu a bobulovité ovoce. Zapomeňte na bílou mouku a nahraďte ji už dnes celozrnnou. Nemusíte se nijak drasticky omezovat v jídelníčku, ale nezapomeňte, že nadměrný přísun sladkých a slaných „zabijáků“ diet spíše ubírá energii. Důležité je do vyváženého jídelníčku zahrnout potraviny s vysokým obsahem antioxidantů. Vyzkoušejte třeba exotické granátové jablko, černý rybíz, jablka, cibuli a lilek.

 jóga

Zima už skončila, a proto se přestaňte vymlouvat na nedostatek chuti a energie začít cvičit. Máte právě ideální příležitost věnovat se sportu. Všechny začátky bývají těžké, ale když začnete ještě dnes, můžete se těšit na zlepšující se výsledky a postupnou závislost na sportu. Začněte třeba běhat, sluníčko vás vyžene ven a navíc zpevníte celou postavu, zlepšíte dýchání a užijete si čerstvého vzduchu. S během je ideální začít právě teď, začněte pomaličku střídavě s chůzí a sami uvidíte, že brzy budete běhat sami od sebe a bez donucení. Pokud vás běh neláká, nebo máte problémy s klouby a trpíte nadváhou, vyzkoušejte procházky nebo nord walking, který můžete aplikovat v přírodě i se skupinou. Nezapomeňte se vždy pořádně rozcvičit a nepřetěžovat se. Po každé sportovní aktivitě se patřičně protáhněte. Vždy myslete na to, že sportovat se má s mírou a dělejte pouze to, co vás baví. Nenašli jste zálibu v běhu či procházkách? Pak zkuste plavání nebo nějaký kolektivní sport, který můžete pravidelně navštěvovat ve vašem městě.

Autor úvodního obrázku:  abc-recovery

Autor obrázku v textu:  robertpastore11

Autor obrázku v textu:  Southern Belles Shoppes
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , ,

Vložit komentář