Letošní dovolená? Aktivně!

Publikováno v sekci Rodina, ZdravíToužíte strávit dovolenou jinak? Už vás nebaví opékat svoje tělo na sluníčku, ale chcete zažít něco nového? Staňte se dobrodruhem a opepřete si letní zážitky. Už nemusíte ukazovat fotky  z dovolené, kde se celý den válíte na pláži, trendy jsou aktivní dovolené, při kterých se nejen pobavíte, ale shodíte i pár kil.

Potápění? Zaručeně Egypt

 This Hawks bill turtle was quietly swimming along turtle reef.

Egypt je oblíbenou destinací po celý rok. Věděli jste ale, že kromě písčitých pláží si můžete užít i potápění, kterým je Rudé moře na pobřeží Egypta vyhlášené? Prozkoumejte podmořský svět a potopte se mezi želvy, barakudy, hravé delfíny a malé neškodné žraloky. V Egyptě máte spoustu možností a na výběr mnoho instruktorů, kteří zaškolí i úplné začátečníky. Užijte si potápění ve vyhlášených oblastech Dahabu a Šarm aš-Šajchu či Hurghadě. Kromě tradičního potápění můžete vyzkoušet i freediver nebo potápění na lodi, které je často doprovázeno bohatým občerstvením v podobě pochoutek arabské kuchyně. Pokud vás více než moře láká spíše poznávání krajin, vyzkoušejte letos Island. Na Islandu se v létě pohybuje teplota okolo 15 stupňů a k prozkoumávání tamější bouřlivé vulkanické přírody vám poslouží terénní čtyřkolky. Dostanete se tak do míst, která jsou autem nedostupná a navíc si můžete užít pohled zblízka na vodopády či kolonie papuchalků hnízdících na útesech. K Islandu patří i koupání v teplých potocích a jezerech.

 cyklo

Milovníci vody musí okusit i plachtění na Jaderském moři. Blankytně modrá voda, oblázkové pláže a svěží vzduch doslova vybízí k vodním hrátkám na lyžích, skútru nebo prkně. Ideální podmínky pro surfování jsou v Pelješackém průlivu, kde jsou pro surfaře připravené kempy. Naučte se pohybovat na vodní hladině a užijte si adrenalin místo placatění na pláži! Dáváte přednost pevné půdě pod nohama? Pak si zajeďte k italskému jezeru Lago di Garda, kde je pro cyklisty připravena síť cyklistických tras pro začátečníky, rodiny s dětmi i milovníky náročných sjezdů.

Autor úvodního obrázku:  esther**

Autor obrázku v textu:  b.campbell65

Autor obrázku v textu:  GlobeTripper
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář