Dejte rýmě sbohem!

Publikováno v sekci ZdravíA je to zase tady! Zima udeřila a s ní i období, kdy nás provází ucpaný nos, těžká hlava a nezastavitelná rýma. A právě rýma patří mezi nejnepříjemnější aspekty zimy. Zarudlý a odřený nos doprovázený v některých případech i opary dokáží pěkně znechutit den. Nekonečná spotřeba kapesníků a plný nos, díky kterému ani pořádně necítíte vůně a chutě jsou způsobeny pořádně odolným virem, který se přenáší vzduchem i dotykem. I přes důkladnou prevenci se stejně rýmě nevyhnete. Podívejte se na pár tipů, jak si  při rýmě pomoci a být brzy fit.

Rýmu léčí každý jinak

rýmečka

Říká se, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Když se ale nepokusíte rýmu vykurýrovat, můžete se s rýmou trápit mnohem déle a její projevy budou daleko hůř snesitelné. První věc, která vás jako prevence napadne, jsou nosní kapky či spreje. Díky obsahu účinných látek vám opravdu mohou pomoci. Vždy si ale přečtěte informace na příbalovém letáku a neužívejte je déle, než je doporučeno.  V době, kdy vás trápí rýma, pijte hodně tekutin a to především vodu a čaje, které vás příliš neodvodní. Zapojte i bylinky! Bylinková směs ať už v čaji či v roztoku, který se chystáte inhalovat, vám společně se stoupající párou krásně uvolní dutiny. Levná a účinná varianta, jak si pomoci při rýmě, jsou horké nápoje. Zázvor, citrón a lžička medu dokáží doslova zázrak, stejně jako odvar ze šalvěje. V kuchyni také určitě máte cibuli. Když ji smícháte s medem a necháte do druhého dne odstát, vznikne vám směs, kterou už znaly a hojně využívaly naše babičky. Lžíce ráno a večer vás brzy postaví na nohy.

 Husten, Schnupfen & Co. rechtzeitig ernst nehmen

Ne každý má možnost rýmu vyležet. A tak i když sedíte v práci, můžete své zdraví podpořit dostatečným přísunem vitamínu C. Podrážděný pokožku kolem nosu ošetřete mastí a i když může být smrkání bolestivé, nevyhýbejte se mu. Ucpané dutiny, problémy s ušima a bolesti hlavy vám za to určitě nestojí. Zatočte s rýmou a užijte si romantickou zimu bez smrkání.

Autor úvodního obrázku:  APA-OTS

Autor obrázku v textu:  Polirithmus

Autor obrázku v textu:  APA-OTS

 
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , ,

Komentářů (1)

  • Veronika Domanská

    |

    hlavně rýmu vyležet, nepřecházet. Být v teple, pít bylinky a v případě nesnesitelně ucpaného nosu mít při ruce kapky (Nasic mi přijde fajn – neštípe, má hojivé složení). Takže dá se to přežít, ale nesmí se to přecházet…mohlo by se pak z neškodné rýmičky vyvinout i něco horšího…

    Reply

Vložit komentář