Krása v retro stylu – Obličej

Publikováno v sekci Móda a krásaNapadla nás otázka, jak fungovaly naše babičky a jejich babičky tenkrát v době, kdy ještě neexistovaly krémy slibující vyhlazení pleti a přemrštěně drahá séra bylo pro tehdejší ženy naprosté scifi a vzdálená budoucnost. Některé vychytávky našich babiček fungují dodnes a byla by škoda na ně zapomenout! Často postačí jen správně použít přírodních zdrojů.

Med na rty a okurky na oči

 rty

Nezavrhujte moderní kosmetické technologie a špičkovou kosmetickou péči, která na nás vyčuhuje z regálů drogerií. Ovšem za jakou cenu? My jsme se inspirovali radami babiček, kterým postačil obyčejný med na rty, které byly v tu ránu hebké a měkké. Jak toho docílit? Už několik generací se dědí babská rada. Stačí použít starší kartáček a jemně jím masírovat rty. Ty získají plnost, sytou barvu a odstraníte odumřelé buňky.  Poté do nich vklepejte med. Nemáte po ruce kartáček? Pak si udělejte jednoduchou alternativu – medovo-cukrový peeling a vaše rty budou k zulíbání. A jak vyzrát nad unavenou a mdlou pletí? Povadlou kůži okamžitě vypne jablko, které obsahuje velkou dávku bioaktivní  látky, které pleť prokrví. Masku z jablíček si udělejte úplně jednoduše, důkladně omyté jablko oloupejte a slupky rozložte vnitřní stranou na vyčištěnou pleť a nechte působit alespoň půl hodiny. Vitaminová bomba dodá pleti narůžovělou svěžest a budete vypadat minimálně o pět let mladší.

 med

Máte náročné zaměstnání nebo se často potýkáte s kruhy pod očima? Krásu oteklým očím navrátíte obklady s kapsičkami černého čaje. Vychlazené sáčky čaje zmírní podráždění i otoky a vy už po deseti minutách budete mít krásně zklidněnou a vypnutou pokožku. Nezapomínejte svému tělu dopřát kvalitní a pravidelný spánek, díky němuž se vaše psychika i tělesná schránka dostatečně regeneruje. V dalším díle se můžete těšit na jednoduché tipy a triky, jak pečovat o své tělo a užít si dotek hladké a zdravě vypadající pokožky.

Autor úvodního obrázku:  AnnMarie316

Autor obrázku v textu:   Nadyana Magazine

Autor obrázku v textu:  AnnMarie316
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář