Zažeňte podzimní depresi

Publikováno v sekci ZdravíPodzim s sebou nese kromě barevného listí i podzimní chmury, sníženou obranyschopnost a ovlivněnou imunitu, díky níž často skončíme v posteli s chřipkou či angínou. Začněte se věnovat svému zdraví, pečujte o sebe zevnitř a užívejte si pohody.

Zdraví na prvním místě

Nejen v podzimním období by měla být zelenina zastoupena v bohatém poměru a převládat nad ovoce 2:1. V zelenině najdeme veškeré důležité vitaminy, prospěšné látky a stopové prvky. Vyvarujte se dováženým surovinám, které jsou uměle pěstovány, a vsaďte raději na tuzemské sezónní potraviny. Jako prevence působí skvěle kapusta, zelí, mrkev, celer nebo třeba křen. Nachlazení zaženete cibule, česnek nebo černá ředkev.

Homemade White Bread with Honey

Do jídelníčku přidejte i rybí tuk jako ideální zdroj omega-3 mastných kyselin. Díky tomu podpoříte rozvoj buněčné membrány a posílíte imunitu. Před infekcemi si hravě poradí med, který by se měl stát součástí vašeho zdravého mlsání. Nepoužívejte ho ale do čaje teplejšího než 50 stupňů a pozorně čtěte etiketu tak, aby med obsahoval pouze přírodní látky.

Nepřejídejte se

Vaše tělo bude potřebovat v tomto nevypočitatelném počasí velkou dávku energie, kterou zařídí přísun hořčíku. Ten posiluje psychiku, chrání srdce a zvyšuje imunitu. Kromě přípravků v lékárně ho najdete ve velkém množství v luštěninách, listové zelenině, banánech nebo třeba oříšcích a hořké čokoládě. Podzim nás často nutí sedět více doma, opadá aktivní způsob života a naše tělo si žádá vyšší přísun energie. Často nás honí mlsná a podle průzkumů častěji navštěvujeme restaurace. Chcete zabránit zbytečnému přejídání a vyvážit jídelníček? Vyzkoušejte 28 denní plán pro změnu stravovacích návyků, se kterým vám pomůže Dieta pro posílení imunity od Jutty Poschetové.

masáž

Neustále při sobě noste zdroj energie, ať už v podobě müsli tyčinky nebo cucavých bonbonů s obsahem hroznového cukru. V lékárně najdete speciální přípravky, které jsou určeny k posílení imunity. S přicházejícím zimním obdobím, kdy se zkracují dny a neustále klesá teplota, se začínají objevovat deprese, rozmrzelost, stres, nervozita a někoho může trápit i špatný spánek. Báječně vás ale naladí Bachovy květové esence (www.bio-bachovky.cz), které se hodí do aroma lampiček a navodí skvělou atmosféru i ve vaně.

Pomocí jednoduchých triků si zamilujete podzim i vy! Pečujte o sebe, nezapomínejte se dostatečně oblékat a věnovat alespoň jeden dni hýčkání a rozmazlování. Navštivte třeba masáž, čajovnu s přáteli nebo poseďte u dobrého filmu a vína v pohodlí domova.

Autor úvodního obrázku: naturalhomecures34

Autor obrázku v textu: The CulinaryGeek

Autor obrázku v textu: alonsoler2
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář