Botox – krása na jehlách

Publikováno v sekci Móda a krásaBotox, kouzelný způsob, jak vyhladit vrásky, se těší stále rostoucí oblibě mezi českými ženami. Není výsadou pouze bohatých celebrit, modelek a slavných ikon šoubyznysu. Botox je dostupný téměř každému, účinný a zcela bezpečný. Tak proč si ho nedopřát?

Vstup do světa plastik

botox1

Ze všech stran na nás vykukují mladé modelky, štíhlé ženy, dokonale upravené tváře a přímo ukázkové obličeje slavných. Jak to ale všichni dělají? Jak je možné, že ženy v padesáti vypadají jako čerstvé dvacítky? Princip botoxu je jednoduchý. K jeho aplikaci se používá jed botulotoxin typu A, který dokáže zabít tisíce lidí a přesto se používá úspěšně už několik desetiletí v medicíně a od roku 1992 i v kosmetice. Opravdu minimální množství „jedu“ se vpíchne pod kůži a přeruší tím nervosvalové spojení. Svaly se tím pádem přestanou stahovat.  Injekce má za úkol zvolnit činnost mimických svalů a vyhladit tak mimické vrásky. Dnes se botox používá při řešení problémů s nadměrným pocením nebo třeba migrény. V kosmetickém průmyslu slaví botox obrovský úspěch. Během jeho aplikace není potřeba lokální anestezie ani rekonvalescence. Zkrášlení zvládnete v pohodě během obědové pauzy a jediné, co vás může potkat, jsou zarudlá místa po vpichu.

vrásky

Botox je často označován jako brána do světa plastických chirurgií. Není se čemu divit, efekt botoxu je rychle znát, ale bohužel se jedná pouze o dočasný jev. A pokud si lidé zvyknout na vyhlazenou tvář, pevnější zadek nebo hladký krk, volí plastickou chirurgii jako trvalý zákrok. Ovšem ani botox není tak úplně bez rizika. Nejčastějším vedlejším účinkem se může stát rozlití účinné látky mimo určené místo a tím třeba dojde k poklesu víček. Po aplikaci jehel by měl člověk setrvat ve vzpřímené poloze asi čtyři hodiny, aby se riziko minimalizovalo. Některé ženy botox odmítají s tím, že se bojí, že jejich tvář bude vypadat jako neforemná strnulá maska. Ovšem pozor! Chcete-li vyhladit vrásky kolem očí právě touto zázračnou a bezbolestnou metodou, není vyloučeno, že se vrásky objeví na jiném místě. Díky znecitlivění drobných svalů dochází k zapojení jiných svalů a mimickým pohybům.

Autor úvodního obrázku:  poorly patient 3

Autor obrázku v textu:  Vancouver Laser & Skincare Centre

Autor obrázku v textu:  zantiwrinkle
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář