Extravagantní barvy vlasů

Publikováno v sekci Móda a krásaJste osobitá a dáváte o sobě ráda vědět? Pak se svezte na vlně extravagance, která je letos v kurzu. Pokud chcete být šik a zároveň ohromit své okolí, pak můžete sladit barvu svých vlasů s barvou rtěnky nebo svých doplňků. Líbí se vám blankytně modrá? Jděte do ní! Že by vám šla hráškově zelená k barvě očí? Pak neváhejte a slaďte se. Nezáleží na tom, jestli máte krátké, dlouhé vlasy nebo mikádo. Výrazné barvy letos udávají módní trend.

Čím začít

Pokud máte negativní zkušenost se svým kadeřníkem, který je konzervativně založený, pak se nedejte odradit! Kupte si kýžený barevný odstín buď v kadeřnických potřebách, nebo na internetu.

Pokud máte světlou barvu vlasů, pak můžete ihned začít s barvením. Tmavovlásky musí podstoupit ještě odbarvení. To je pro správné barvení vlasů důležité, neboť pak se extravagantní barva do vlasového vlákna dobře vpije a také v něm déle vydrží. Pamatujte si, že čím víc své vlasy zesvětlíte, tím zářivější bude výsledná barva. Pokud bychom tento mezistupeň přeskočily, riskovaly bychom to, že barva vůbec nechytne nebo přejde do jemného odstínu.
Zvolíme gelové barvy, které ty vlasy neničí, jelikož neobsahují peroxid vodíku. Je vhodné si prostudovat příbalový leták, abychom nenechaly barvu působit déle, než je doporučeno, mohly bychom tak své vlasy spálit.

Pokud si chcete nejprve ověřit, jestli vám barva bude slušet, není nic jednoduššího, než si nejprve pořídit barevný party sprej na vlasy. Tak uvidíte, jak vám vybraný odstín sluší. Pokud se vám nezamlouvá, pak se po umytí vlasů můžete vrátit ke své původní barvě. V případě, že jste s barvou spokojeny, pak můžete začít s barvením.

Jak dlouho taková barva vydrží?

Samozřejmě záleží na kvalitě a četnosti umývání vlasů. Ale všeobecně vydrží asi 2-8 týdnů. Poté celou proceduru buď zopakujete, nebo barvu postupně vymýváte. Tento poměrně krátký časový interval budou kvitovat ty z vás, které chtějí často měnit barvu svého účesu a rády experimentují.
Nechte se unášet barvami duhy!
Možná vás potěší dip dye – tedy namáčecí barva. Tato metoda barvení je jednoduchá. Namočíme konečky svých vlasů do barvy. Nemáme tak nabarvené vlasy až ke kořínkům, ale zvýrazníme pouze jejich zakončení. Dip dye je módní v různých odstínech. Krásná je růžová, tyrkysová či hráškově zelená barva.
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář