Kam na (před)vánoční nákupy? 1. část

Publikováno v sekci Móda a krásaVánoce – davové šílenství, které probíhá v obchodech, kdy zákazníci vypleňují obchody s kosmetickým zbožím, kupují hračky, oblečení a jídlo, zůstává stejné každý rok. Co takhle letos zkusit něco jiného? Zaleťte si do pulsujících metropolí, kde najdete s předstihem originální dárky, nové kolekce světových návrhářů a kromě toho i zážitky, které vás čekají. Vyrazte s maminkou, kamarádkou nebo přáteli do měst, kde najdete nízké ceny a špičkové zboží.

Welcome in London

londýn

Do Londýna se dostanete letecky za pár tisícovek. Z České republiky se létá pětkrát denně a vy si tak můžete užít Londýn i rychle na otočku. Rájem pro nakupování je vyhlášená Oxford Street a na ni navazující Regent Street. Opravdový londýnský ruch při nakupování, tlačenice a extrémně nízké ceny najdete v Primarku, kam je rozumné vyrazit brzy ráno ještě před otevřením. Dražší módu najdete v obchodním domě Harrods na Bromton Road. Skvělé módní kousky i levné zboží najdete v šesti patrech na Oxford Street v Selfridges. Originální a svého druhu nenahraditelné a nenapodobitelné dárky koupíte v Camden marketu. Co očekávat? Třeba jiné kafe než všudypřítomný Starbuck, jedinečné vintage modely, mix návrhářů. Podobný sortiment nabízí i Brick Lane a za návštěvu určitě stojí rovněž Rokit, kde se prodávají tašky a psaníčka z recyklovatelné kůže.

 dresden

Nechce se vám letět? Pak si kupte jízdenku a navštivte oblíbené Drážďany, kterým vévodí Prager Strasse s obrovským centrem pod názvem Centrum Galerie. Na 52 tisíc metrech čtverečních najdete velký výběr proslulých značek, kvalitní zboží, nízké ceny a téměř celoroční výprodeje. Hledáte-li něco extra, můžete si prohlédnout luxusní módu a zboží v pasáži Quartier u Frauenkirche nebo Königstrasse ve čtvrti Barockviertel. Návštěvu Drážďan spojte i s prohlídkou umělecké galerie. To vše za cenu jízdenky, která se s našimi dopravci pohybuje okolo 600 korun.

Autor úvodního obrázku: hotelindigobirmingham

Autor obrázku v textu: weartraveller

Autor obrázku v textu: dresden01/12
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář