Věří vaše děti na Ježíška?

Publikováno v sekci RodinaS blížícími se Vánoci přichází i čas, kdy zejména rodiče řeší otázku vhodných dárků pro své děti. Smysl Vánoc je všem jasný, ale vidět své dítě, jak se rozplývá nad vánočními dárky s vědomím, že právě u vás v obýváku byl Ježíšek, patří k těm nejzářivějším. Nenápadné přemisťování dárků pod stromeček a pak vytoužené zazvonění zvonečku, kvůli kterému děti sní sváteční večeři v rekordním čase, patří ke každoročně opakující se scéně. Věří stále vaše děti na Ježíška nebo už opustily dětskou naivitu a Vánoce se staly poklidným obdobím bez napjatého čekání?

Milý Ježíšku, letos bych chtěl…

 děti2

Dětská víra v Ježíška je opravdu kouzelná. Psaní dopisů a vyslovování svých přání má pro děti i netušená úskalí. Která maminka někdy neřekla slavnou větu „když budeš zlobit, Ježíšek nepřijde!“ A dokud děti věří, tato věta velice spolehlivě funguje. Co když ale děti mají již pochybnosti? Je lepší je ještě u vidiny Ježíška udržet nebo jim vysvětlit, jak se to má s dárky? Na jednu stranu je tato tradice osvěžením nejen pro děti, ale i pro dospělé. Uznejte sami, že tajné balení dárků a jejich přenášení pod stromeček, je i pro dospěláky určitou zábavnou hrou. Děti mají Vánoce spojené hlavně s Ježíškem a dalo by se říci, že pro naše potomky je kouzlo Vánoc skryto hlavně v něm. Na druhou stranu přijde školní docházka a tam si spolužáci předávají poznatky z Vánoc a dětem, které nechtějí ještě Ježíška opustit, se smějí.

 děti3

Je pouze na vás, jestli děti opatrně převedete k „dospěláckým“ Vánocům nebo se je ještě pokusíte udržet ve sladkém nevědomí. V každém případě říci dítěti, že Ježíšek neexistuje, byste měli velice opatrně. Přece jenom se setkáte se zklamaným dětským pohledem. Co jste řekli vy dětem, když přišli s touto otázkou? A jak se změnily vaše Vánoce od chvíle, kdy děti začaly vnímat Ježíška už jen jako jeden ze symbolů Vánoc?

Autor úvodního obrázku: mersleshop

Autor obrázku v textu: dreamstime

Autor obrázku v textu:
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář